Co je nemoc

Homeopatika

Homeopatika


NEMOC JAKO NÁŠ POMOCNÍK

K homeopatovi přijde paní a má například bolest v krku, ztuhlá záda, ledvinové kameny, alergii nebo jí v noci buší srdce. Přišla proto, neboť  byla u praktického lékaře nebo u různých specialistů a bolesti má neustále. I když prodělala řadu nákladných vyřešení nic se nezměnilo. Chce vést plnohodnotný život, ale její nemoci ji v tom brání.

Klasická medicína nemoc chápe jako narušitele našeho organismu, který ohrožuje naše tělo, zdraví. Ale nemoc nepřišla, aby nám ublížila, přišla nám pomoci, aby jsme pochopili, co v životě děláme špatně, že jsme někde sešli z naší cesty. Takže nemoc je náš velký pomocník a když to začneme takto chápat, život bude jednoduší. My mu začneme více rozumět a naším životem se nám půjde snadněji.

Každá nemoc má svůj smysl (můžete se o tom dočíst v úžasných knihách Rüdigera Dahlkeho „Nemoc jako symbol duše“, „Nemoc jako symbol“ nebo v krásné knížce od českého autora Miroslava Hrabici „Co nám tělo říká“) a když tento smysl začneme vidět, stáváme se zodpovědnými sami za sebe. Získáme nad sebou moc. Když se řekne „jsem nemocný“, znamená to že „nemám nad sebou moc, jsem bezmocný“.

Homeopat potřebuje znát nejen co člověka bolí a trápí na těle, ale co ho bolí a trápí na duši. Vše se vším souvisí. Nejsme odděleni. Potom je léčba komplexní a má velký význam pro vývoj pacienta.

Takže paní, která přišla za homeopatem může po homeopatickém léčení dospět k určitému pochopení sebe sama. Může začít vnímat vnitřní propojení mezi jednotlivými symptomy a pochopit svůj způsob života a tím dospěje k uzdravení.

Každý člověk je jedinečný a proto potřebuje každý člověk jiný homeopatický lék. Lidé reagují na stejnou situaci odlišným způsobem. Třeba různé reakce na stres, někdo se uzavře a bude si ho řešit uvnitř, někdo bude arogantní, někdo neklidný a bude se snažit dohonit čas a další to hodí za hlavu. Každý bude reagovat v souladu se svým založením.To co někoho zničí, se druhého ani nedotkne. A tak je pochopitelné, že někdo onemocní, zatímco druhý zůstává zdráv, i když oba mohou žít pod vlivem stejným okolností. Člověk onemocní jemu vlastním způsobem.

HOMEOPATIE neléčí jen nemoci, ale můžete ji použít I PRO SVŮJ VLASTNÍ VÝVOJ

Za homeopatem mohou přijít i lidé, kteří jsou zdraví, ale nejsou s něčím spokojení ve svém životě. Jen se zastavili na své cestě a teď neví jak dál. Homeopat pomůže nastartovat pacientovi jeho další vývoj a sloužit mu jako opora, o kterou se může kdykoliv opřít.

Být zdravý neznamená jen nemít žádnou nemoc. Člověk by se měl cítit dobře i po emocionální stránce, dokázat si přiznat své pocity, umět je vyjadřovat. Mentální zdraví mu zase umožňuje jasně uvažovat, řešit problémy a snadno se rozhodovat.

 

HOMEOPATIE A PRVNÍ POMOC

Předepsat na jeden symptom se samozřejmě může, když je potřeba PRVNÍ POMOC (úrazy, zranění, operace, pokousání hmyzem).

 

 

© Na tento web se vztahuje Copyright.   Využívám webhosting ToJeOno.cz   Design tohoto webu je založen na upravené šabloně Panorama webu Themocracy.com